تبلیغات
آموزش دروس هشتم پایه به پایه - آشنایی با خانه اپرای فوتبال آلمان
 
آموزش دروس هشتم پایه به پایه
آموزش دروس مرحله به مرحله تخصص ماست!
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مجید محمودی
نظرسنجی
از قالب وبلاگ راضی هستید ؟
اگر از دنبال کنندگان فوتبال های خارجی به ویژه فوتبال آلمان هستید ، به طور حتم می دانید که یکی از تیم هایی که در چند سال اخیر ، عالی عمل کرده است ، تیم بورسیا دورتموند است . این تیم موفق صاحب یک ورزشگاه خانگی نیز می باشد که بزرگترین استادیوم کشور آلمان هم به حساب می رود ، در این بخش می خواهیم به معرفی استادیوم سیگنال ایدونا پارک یا وست فالن استادیو بپردازیم. پس با ما همراه شوید .

استادیوم سیگنال ایدونا پارک یا وست فالن 

استادیوم سیگنال ایدونا پارک که تا قبل از سال 2005، وست فالن استادیون نامیده می‌شد، به عنوان یکی از محل‌های برگزاری مسابقات جام جهانی 1974 ساخته شد.

تا آن زمان دورتموند بازی‌های خانگی خود را در استادیوم روته ارده (Stadion Rote Erde) برگزار می‌کرد، زمانی ابتدا طرح توسعه‌ی همان استادیوم مطرح شد اما در نهایت تصمیم بر این شد که یک استادیوم جدید ساخته شود. وست فالن استادیون به صورت رسمی در نیمه‌ی دوم آوریل سال 1974 با یک بازی دوستانه بین دورتموند و شالکه 04 افتتاح شد. استادیوم تنها دارای یک طبقه بود که برای جای دادن ۵۴ هزار تماشاچی (37 هزار نفر ایستاده) مناسب بود.

وست فالن

استادیوم به دلیل فرم مستطیلی‌اش  در زمانی که استادیوم‌های دیگر هنوز به صورت کاسه مانند ساخته می‌شدند و البته به دلیل جایگاه‌های مجزایش نوع متفاوتی بود و نوید نسل جدیدی از استادیوم‌‌ها را می‌داد. به عنوان مثال، استادیوم Lb Rox که در اواخر دهه‌ی ۶0 ساخته شدد بسیار شبیه به این استادیوم ساخته شده بود.

وست فالن

وست فالن

در طول جام جهانی 197۴، وست فالن استادیون میزبان سه بازی از مرحله‌ی گروهی و بازی مرحله‌ی دوم بین هلند و برزیل بود(2-0) بود. استادیوم تا اوایل دهه‌ی 1990 بدون تغییرات اساسی باقی ماند، اما زمانی که موفقیت‌های دورتموند افزایش یافت نیاز به توسعه‌ی آن هم احساس شد.

تغییرات از تبدیل بخشی از جایگاه ایستادن تماشاچیان به صندلی‌هایی برای نشستن شروع شد، که طبیعتا ظرفیت آن را هم کاهش می‌داد. اما در سال 199۵ ساخت طبقه‌ی دوم در بالای جایگاه‌های شرقی و غربی مطرح شد. مدت کوتاهی پس از آن هم ساخت طبقه‌ی دوم در جایگاه‌های شمالی و جنوبی آغاز شد و در سال 1999 پروژه تکمیل شد. استادیوم می‌توانست ۶8 هزار تماشاگر را در خود جای دهد و جایگاه جنوبی با ظرفیت 2۵ هزار نفر ایستاده آن را به بزرگترین تراس در اروپا تبدیل کرده است.

وست فالن

توسعه‌ی بیشتر استادیوم در بین سال‌های 2002 تا 2003 انجام شد، زمانی که چهارگوشه با جایگاه‌ها به هم نزدیک شدند. دو سال بعد و در سال 200۵، نام استادیوم به سیگنال ایدونا پارک تغییر کرد به دلیل اسپانسر آن. ظرفیت کنونی آن 81359 نفر است (25هزار نفر ایستاده).

سیگنال ایدونا پارگ

در سال 2001، وست فالن میزبان فینال جام یوفا بین دو تیم لیورپول و دیپورتیو آلاوز بود که با برتری لیورپول خاتمه یافت. در سال 200۶، استادیوم سیگنال ایدونا پارک یکی از محل‌های برگزاری مسابقات جام جهانی 200۶ آلمان بود.  استادیومی به طور موقت نامش تغییر کرد و با کاهش ظرفیتش به ۶7 هزار صندلی، میزبان چهار بازی گروهی، یک بازی از مرحله‌ی یک شانزدهم و نیمه نهایی بین آلمان و ایتالیا (0-2 ) بود.

راه‌های دسترسی به سیگنال ایدونا پارک

سیگنال ایدونا پارک

سیگنال ایدونا پارک در جنوب دورتموند نزدیک به مرکز کنفرانس Westfalenhallen قرار دارد. مرکز شهر دورتموند و ایستگاه اصلی قطار در حدود سه کیلومتری آن است. استادیوم به وسیله‌ی ماشین از هردو مسیر B1 (شمال، شرق و غرب) یا B54 (جنوب) قابل دسترس است. اگر از B1 می‌آیید، خروجی Im Rabenloh را پیش بگیرید، استادیوم در حدود چندصد متری جنوب قرار دارد. اگر از B54 می‌آیید، خروجی An Der Buschmuhle را پیش بگیرید، به سمت شرق برانید تا به یک پیچ برسید که آن را دور زده و به  Strobelallee وارد شوید،  سپس مستقیم حرکت کنید تا به استادیوم برسید. 

وست فالن

سیگنال ایدونا پارک به راحتی از طریق قطار نیز قابل دسترس است. از ایستگاه اصلی قطار دورتموند در مرکز شهر در عرض پنج دقیقه شما به محلی می‌رسید که به یک پیاده‌روی کوتاه تا استادیوم نیاز است. قطارها معمولا سه تا چهار بار در ساعت حرکت می‌کنند. گزینه‌ی دیگر این است که شما  مترو(U-Bah) سوار شوید و در ایستگاه وست فالن پیاده شوید از آن ایستگاه تا استادیوم پنج دقیقه پیاده‌روی لازم است. هردو خط ۴۵ و ۴۶ به این ایستگاه می‌روند.

در روزهای مسابقه، یک سرویس مخصوص وجود دارد که تا ایستگاه استادیوم می‌رود که نسبت به دیگر ایستگاه‌ها بسیار به استادیوم نزدیک است. بعلاوه با خط ۴2 مترو (U-Bahn) می‌توانید به ایستگاه Theodor-fliedner - Heim بروید که از آنجا برای رسیدن به ورزشگاه کمی بیشتر به پیاده‌روی نیاز است.

اقامتگاه، غذا و نوشیدنی  در نزدیکی استادیوم

هتل

سیگنال ایدونا پارک در کنار مرکز کنفرانس Westfalenhallen قرار دارد و این بدین معناست که تعداد کمی هتل کاملا نزدیک به استادیوم وجود دارند. Mercure Hotel Dortmund Messe درست رو به روی استادیوم قرار دارد و چشم‌انداز خوبی هم دارد. Arcadia Grand Hotel و Steinberger Dortmund هم دیگر انتخاب‌ها هستند. انتظار پرداخت شبی بیش از 100 یورو را داشته باشید. اما هتل‌های Gildenhof و B&B Hotel Dortmund Messe انتخاب‌های ارزان‌تری هستند. برای اطلاع از تمامی هتل‌های نزدیک به سیگنال ایدونا پارک اینجا را چک کنید.

از آنجایی که استادیوم از مرکز شهر دورتموند قابل دسترس است، بنابراین شما می‌توانید در مرکز شهر هم اقامت داشته باشید. شاید دورتموند خیلی شهر جذابی نباشد، اما گزینه‌های سرگرمی بیشتری در شهر نسبت به حوالی استادیوم وجود دارد و هتل‌های ارزان‌تری هم در آنجا یافت می‌شوند. برای اطلاع از تمامی این گزینه‌ها این سایت را بررسی کنید.

اگر شما قصد دارید بیش از یک روز بمانید، احتمالا دوسلدورف انتخاب بهتری است برای یافتن محل اقامت. S-Bahn(نوعی قطار سریع السیر که بیشتر در آلمان معمول است و با این نام شناخته می‌شود) خط S1 و قطارهای منطقه‌ای از طریق ایستگاه اصلی قطار دورتموند هردو شهر را به هم متصل می‌کنند.

بلیط بازی‌های بورسیا دورتموند

فروشگاه باشگاه

خریداری بلیط بازی‌های  دورتموند به صورت آنلاین، توسط شماره تلفن 00۴91880۵309000 (بلیط آنلاین )، یا به صورت حضوری از BvB Fanwelt  یعنی فروشگاه باشگاه در استادیوم یا یکی از مراکز فروش در منطقه‌ی دورتموند امکان پذیر است.

موفقیت‌های اخیر دورتموند سبب شده است که تمامی بلیط‌های بازی این تیم در ورزشگاه سیگنال ایدونا استادیون به طور کامل برای هر مسابقه به فروش برسد و در بیشتر بازی‌های لیگ هم بلافاصله پس از آنکه بلیط‌ها برای فروش گذاشته می‌شود به طور کامل خریداری می‌شوند.

سیگنال ایدونا پارک

بنابراین توصیه‌ی ما این است برای خرید بلیط برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و زمانی که بلیط‌ها برای فروش گذاشته می‌شوند نسبت به خرید اقدام کنید. در برخی موارد که بلیط‌ها به طور کامل فروخته نشده‌اند، می‌توانید در باجه‌ی بلیط فروشی در استادیوم در حدود چهار ساعت و نیم قبل از شروع مسابقه آن را تهیه کنید. 

رنج قیمت بلیط‌ها از 31.20 یورو برای یک صندلی در گوشه‌های بالا تا 54.40 یورو برای یک صندلی مرکزی در جایگاه اصلی متغیر است. بلیط برای جایگاه جنوبی (محل ایستادن) 16.70 یورو قیمت دارد. قیمت بلیط‌ها برای بازی‌های مقابل شالکه و بایرن 20 درصد افزایش می‌یابند.

نقشه‌ی صندلی‌های استادیوم را می توانید در اینجا ببینید.

تور استادیوم سیگنال ایدونا پارک

تور باشگاه

باشگاه بورسیا دورتموند توری را در نظر گرفته که شامل بازدید از اتاق‌های رختکن، تونل عبور بازیکنان، مناطق VIP، محل مصاحبه (mixed zone) ، زندان استادیوم و موزه‌ی باشگاه دورتموند یا Borusseum club museum (شامل اتاق کاپ‌ها).

تور در حدود 90 دقیقه طول می کشد یا 120 دقیقه برای تورهایی که بازدید از جایگاه جنوبی را نیز دارند. تور معمولا دو یا سه بار در روز و اغلب در ساعات 12 ظهر، 2 بعدازظهر، ۴ بعداز ظهر است البته در فصل‌های مختلف برنامه ریزی متفاوت است. در آخر هفته‌ها هم یک تور اضافه وجود دارد که تور به زبان انگلیسی را نیز دربردارد.

موزه دورتموند

در روزهای مسابقه هیچ توری وجود ندارد. موزه‌ی باشگاه هم روزانه از ساعت 10 صبح تا ۶ بعدازظهر باز است. بلیط‌ها به صورت آنلاین هم قابل خریداری هستند، در Borusseeum یا در هر یک از مراکز فروش بلیط روز مسابقه در منطقه‌ی دورتموند. 

دورتموند

قبل از شروع تور هم می‌توانید بلیط ها را تهیه کنید. البته ظرفیت هر تور ۴0 نفر است بنابراین بهتر است زودتر از شروع تور در محل باشید. قیمت تور 12 یورو است که شامل بازدید از موزه نیز می‌شود.

نوع مطلب : زنگ تفریح، سرگرمی و ترفند، 
برچسب ها : استادیوم، آشنایی با استادیوم،
لینک های مرتبط : منبع،
دوشنبه 14 فروردین 1396 10:33 ق.ظ
Hello, I enjoy reading through your article
post. I like to write a little comment to support you.
شنبه 29 اسفند 1394 12:01 ب.ظ
امیدوارم سالی که پیش رو دارین....
آغاز روزایی باشه که آرزو دارین....
پیش تا پیش عیدتون مبارکاااااا...^___^
خیلی مشتاقم به منم سر بزنید
مجید محمودیببخشید شما چجور بیتا هستید که نام اصلیتون محسنه ؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه